Agnieszka Pomaska

Wielkie Święto Rowerzystów
11 czerwca 2007 r., napisany przez

Wielkie Święto RowerzystówW niedzielę odbył się coroczny Wielki Przejazd Rowerowy organizowany przez Gdańską Kampanię Rowerową, Obywatelską Ligę Ekologiczną oraz Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego i Akademickie Centrum Kultury UG.

Przejazd był rzeczywiście WIELKI – na Targu Węglowym zgromadziło się kilka tysięcy rowerzystów, którzy Aleją Grunwaldzką przy akompaniamencie muzyki i innych dźwięków nadawanych przez właścicieli dwóch kółek przebyli wspólnie trasę pod bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego.

Wielkie Święto Rowerzystów - zdjęcie rodzinne

Dodatkową atrakcję stanowili także przebierańcy: była para młoda, żółte kurczaki, pacjent z podłączoną kroplówką…:) Był to już XI Przejazd, ale jeszcze nigdy nie zgromadził aż tylu rowerzystów. Widać, że z roku na rok ich przybywa i z pewnością jest to najlepsza motywacja do budowy kolejnych dróg rowerowych nie tylko w Gdańsku ale w całym Trójmieście.

Ogromne gratulacje i podziękowania dla organizatorów nie tylko za tegoroczny przejazd, ale także za całoroczne skuteczne lobby na rzecz promowania tej alternatywnej formy transportu. Oby tak dalej!