Agnieszka Pomaska

PiS obronił Kowalczyka. Pomaska: Nieudolność ministra może doprowadzić do utraty 35 mld zł z funduszy UE!
18 lipca 2019 r., napisany przez

Podczas środowego głosowania Sejm nie poparł wniosku o wotum nieufności względem ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Unii Europejskiej i szefowa Zespołu – Zerwij z plastikiem obszernie i wyczerpująco argumentowała celowość usunięcia ministra Kowalczyka ze stanowiska szefa resortu. Niestety w głosowaniu szkodliwy minister został obroniony głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Posłanka Pomaska wraz z posłami Platformy Obywatelskiej przekonywali, że fatalna polityka i opieszałość Ministra Środowiska będą skutkowały utratą potężnych sum środków z funduszy unijnych na walkę ze smogiem. Chodzi o program Czyste Powietrze, w którym Komisja Europejska już od kilku miesięcy dopatrywała się wielu braków i błędów.

W odpowiedzi do argumentów opozycji, posłowie PiS lakonicznie odpierali zarzuty deklarując, że rząd znakomicie radzi sobie ze współczesnymi problemami środowiskowymi, a środki europejskie nie są zagrożone.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej krytykowali także politykę ministra Kowalczyka oraz jego poprzednika w sprawie Puszczy Białowieskiej. Program ratowania puszczy przed kornikiem drukarzem określili mianem pomocy „piłą i siekierą”.

 

Obszerniejszą relację z debaty można znaleźć tutaj.

fot. Newspix.pl / Damian Burzykowski