Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska w obronie Westerplatte
30 czerwca 2019 r., napisany przez

Debata w związku z szykowaną przez rząd PiS ustawą w sprawie przejęcia Westerplatte już wkrótce. Posłanka Agnieszka Pomaska, przed swoim udziałem w sejmowej dyskusji, odwiedziła ten teren, by osobiście zweryfikować w jakim rzeczywiście jest stanie.

Wystarczyła kilkugodzinna wizyta by przekonać się, że to właśnie miejskie tereny Westerplatte pozostają najbardziej zadbanymi. Nie ma większych wątpliwości, że forsowana przez PiS spec-ustawa to kolejna próba zagarnięcia samorządowej ziemi w celu używania historii do bieżącej walki politycznej!

„Westerplatte to żywa lekcja historii. Mam nadzieję, że ta lekcja nie zostanie zapomniana w wyniku politycznej walki. W środę na posiedzeniu sejmu odbędzie się debata ws.przejęciu terenu Westerplatte przez państwo. To symboliczna próba przejęcia panowania nad tym symbolicznym kawałkiem ziemi. Byłam tam dzisiaj, by dobrze przygotować się do tej debaty i znowu poczuć ducha tego miejsca. Nigdy więcej wojny!” – napisała na swoim profilu FB Agnieszka Pomaska.