Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska dla Polska Dziennik Bałtycki: Samorząd to praca z ludźmi
24 listopada 2010 r., napisany przez

Nie obawiajmy się młodości w radach. To okazja by się sprawdzić – przekonuje Agnieszka Pomaska (PO), niegdyś najmłodsza gdańska radna, dzisiaj z-ca sekretarza generalnego partii i liderka gdańskiej PO.

Młodość nie jest zagrożeniem. Bycie radnym po raz pierwszy mobilizuje podwójnie. Wiem to ze swojego doświadczenia. Warto zaczynać od samorządu. Młodzi ludzie są bardzo ambitni. Samorząd nawet tak dużego miasta jak Gdańsk to jest szczebel, na którym powinno się sprawdzić i zapytać samego siebie, czy się chce pracować z ludźmi, czy się człowiek do tego nadaje.

Praca polityka, samorządowca to praca z ludźmi. Młodzi radni wybrani w 2006 r. sprawdzili się, co potwierdziły wyniki wyborów. Liczę, że za cztery lata będzie tak samo. Jesteśmy w stanie pracować w sposób konstruktywny. Nie spodziewam się problemów we współpracy z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Nie tylko dlatego, że jesteśmy z Platformy. Jestem przekonana, że dyskusja będzie się nieraz toczyła, ale też będziemy wypracowywać wspólne stanowisko, by uchwały były dopracowane i jak najlepsze. Jestem pewna, że młodzi radni na całym Pomorzu sobie poradzą. Ważne jest nie tylko doświadczenie.

Komentarz ukazał się 24 listopada 2010 w Polska Dziennik Bałtycki do artykułu http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/671000,debiutanci-zdominowali-gdanska-rade-mlodosc-wkracza-do,id,t.html?kategoria=675