Agnieszka Pomaska

Przepadają dowody ws. wypadku z udziałem Beaty Szydło, Agnieszka Pomaska żąda wyjaśnień
14 czerwca 2019 r., napisany przez

Jeden z ważnych dowodów w procesie dotyczącym wypadku z udziałem kolumny ówczesnej szefowej rządu, Beaty Szydło, został uszkodzony. Chodzi o płytę, na której znajdował się zapis z kamer monitoringu, dokumentujący przejazd rządowych pojazdów. Zdarzenie miało miejsce w Oświęcimiu.

Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłów Agnieszki Pomaskiej oraz Pawła Olszewskiego. Parlamentarzyści żądają wyjaśnienia wciąż nierozstrzygniętej sprawy wypadku rządowej kolumny, szczególnie w obliczu niejasnych okoliczności uszkodzenia materiału dowodowego.

Według posłanki, prokuratura „zbagatelizowała tę sprawę i się nią nie zajęła”. – Dzisiaj po tych dwóch latach widzimy, że jest jeszcze gorzej. Widzimy, że giną dowody, że są niszczone – powiedziała Pomaska. Poinformowała, że PO-KO żąda od prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, aby wszczął w tej sprawie wewnętrzne postępowania w prokuraturze i żeby przedstawił opinii publicznej wyjaśnienia w związku z tym, że – jak stwierdziła – zostały zniszczone dowody w sprawie wypadku.

Czytaj więcej.

Źródło: www.tvn24.pl