Agnieszka Pomaska

Posłanka Agnieszka Pomaska (PO): Polska Agencja Kosmiczna musi zostać w Gdańsku
29 listopada 2018 r., napisany przez

Poseł Agnieszka Pomaska (Platforma Obywatelska) zaapelowała do wszystkich polityków z Pomorza – również z Prawa i Sprawiedliwości – o wspólne działanie na rzecz pozostawienia Polskiej Agencji Kosmicznej w Gdańsku. To reakcja na informację, że rząd Mateusza Morawieckiego chce przenieść centralę tej instytucji do Warszawy.

Niekorzystną dla Gdańska nowelizację ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej przegłosowano na posiedzeniu Rady Ministrów we wtorek, 27 listopada.

To nie oznacza jeszcze, że Agencja na pewno zostanie przeniesiona do stolicy – mówi Agnieszka Pomaska. – Ostateczna decyzja jest w rękach parlamentarzystów i pośrednio w rękach polityków, zwłaszcza z partii rządzącej. Jest więc jeszcze nadzieja.

Konferencję w tej sprawie posłanka Pomaska zwołała w środę, 28 listopada, w pomorskiej siedzibie Platformy Obywatelskiej we Wrzeszczu. Mówiła m.in.:

– Chciałam w pierwszej kolejności zaapelować do posłów, senatorów z Pomorza. Nie tylko z Platformy Obywatelskiej, z Koalicji Obywatelskiej i .Nowoczesnej, ale do wszystkich. Zwłaszcza z partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości, aby włączyli się do tego frontu obrony i utrzymania siedziby Polsy (skrótowa nazwa PAK – przyp. red.) w Gdańsku.

Zobacz konferencję Posłanki Pomaskiej

Czytaj więcej

źródło: gdansk.pl

fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl