Agnieszka Pomaska

Rafał Trzaskowski zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. „Nikt nie zrobi tu Budapesztu”
22 listopada 2018 r., napisany przez

Rafał Trzaskowski oficjalnie objął urząd prezydenta Warszawy. Po jego ślubowaniu głos zabrała ustępująca prezydent Hanna-Gronkiewicz-Waltz. Nazwiska wiceprezydentów i pozostałych współpracowników Trzaskowskiego poznamy w piątek 23 listopada.

W Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i 60 stołecznych radych.

Po uroczystym ślubowaniu nowy prezydent Warszawy podziękował mieszkańcom oraz ustępującej prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz.

– Miesiąc temu mieszkańcy stolicy powierzyli mi urząd prezydenta Warszawy. To olbrzymi zaszczyt, ale oczywiście jeszcze większa odpowiedzialność. Decyzją warszawiaków zaczyna się nowy etap w historii naszego miasta – mówił po objęciu urzędu.

Jak dodał, po obietnicach złożonych wyborcom przychodzi czas na ich realizację.

– Rozbudujemy finansowanie in-vitro, wzmocnimy systemy szczepień. Smog jest ogromnym zagrożeniem, dlatego będziemy go zwalczać – wyliczał najbliższe zmiany, którymi zajmie się jako prezydent.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w poniedziałek 26 listopada przedstawi szczegółowy plan działań na najbliższe miesiące. Dodał, że do rozmów o obszarach działań w Warszawie zaprosi aktywistów miejskich.

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.gazeta.pl