Agnieszka Pomaska

XVI Parada Niepodległości w Gdańsku na 100-lecie odzyskania Niepodległości. Będziecie?
8 listopada 2018 r., napisany przez

Parada Niepodległości organizowana 11 listopada na stałe wpisała się w uroczystości organizowane w naszym mieście z okazji Święta Niepodległości. Wymarsz tegorocznej parady rozpocznie się o godz. 9.30. Warto pojawić się na Podwalu Staromiejskim przynajmniej kwadrans wcześniej. W ubiegłych latach przychodziło nawet ponad 20 tys. osób. Ile będzie na 100-lecie?

Święto Niepodległości w Polsce przypada na listopad – miesiąc, w którym pogoda potrafi być bardzo nieprzyjemna. Jak będzie w tę niedzielę? Według najnowszej, krótkoterminowej prognozy pogody, 11 listopada dobrze będzie nadawał się do świętowania: wprawdzie ma być pochmurnie, ale bez deszczu, bez dużego wiatru i ciepło (prawie +10 st. C.). (…)

Tegoroczna Parada Niepodległości przypada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego tytułu organizatorzy wprowadzili pewne zmiany z którymi warto się zapoznać, by nie dać się zaskoczyć. Podpowiadamy, że w tym roku warto zarezerwować sobie więcej czasu na przemarsz i póki jest ku temu okazja, warto też pomyśleć o jakimś ładnym, biało-czerwonym przebraniu. Najlepiej takim, które będzie widoczne z daleka.

Czytaj więcej

źródło: gdansk.pl

fot.: Grzegorz Mehring/gdansk.pl