Agnieszka Pomaska

Więcej terenów zielonych oraz remont chodników i ulic. Koalicja Obywatelska przedstawia kolejnych kandydatów na radnych
21 września 2018 r., napisany przez

Chcą zająć się terenami zielonymi, krzywymi chodnikami, remontem ulic na górnym tarasie czy utworzeniem punktu obsługi mieszkańców. Taki pomysł na Oliwę, Żabiankę, Matarnię, Kokoszki i Osową mają kandydaci na radnych z okręgu nr 6, których przedstawiła Koalicja Obywatelska.

Jedynką na liście jest Łukasz Bejm. Są też radni jak Jarosław Gorecki i Żaneta Geryk, która chce kontynuować dotychczasową działalność w radzie i skupić się głównie na zdrowiu i edukacji. – Moim priorytetem będzie to, by ograniczyć ilość lekcji zadawanych uczniom do domu – zadeklarowała.

Kandydaci mówili też o poprawie funkcjonowania rad dzielnic i większym udziale mieszkańców w konsultacjach społecznych. Według nich infrastruktura drogowa na górnym tarasie i oświetlenie powinny zostać poprawione, a Oliwa musi zostać odciążona od ruchu tranzytowego. Pojawiły się też zapewnienia walki o trójmiejskie lasy i większą dbałość o środowisko.

Listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych z okręgu nr 6 uzupełniają: Karol Ważny, Bogumiła Lebiecka, Jan Perucki i Julia Lewandowska. (…)

Czytaj więcej

źródło: radiogdansk.pl