Agnieszka Pomaska

„Skok Demskiego na kasę”. Posłanka PO krytykuje burmistrza Pelplina za przejście do zarządu Lotosu
21 maja 2018 r., napisany przez

Podczas poniedziałkowej konferencji Agnieszka Pomaska odniosła się do decyzji burmistrza Pelplina Patryka Demskiego (PiS) o przejściu do zarządu spółki grupy Lotos. – PiS-owi nie zależy na samorządach, tylko na kasie – komentuje posłanka.

Poniedziałkowy briefing prasowy posłanki Agnieszki Pomaskiej dotyczył polityki kadrowej Prawa i Sprawiedliwości stosowanej przy obsadzie stanowisk kierowniczych w spółkach Skarbu Państwa. Chodzi tu m.in. o Patryka Demskiego burmistrza Pelplina, który otrzymał propozycję wejścia w skład zarządu grupy Lotos, która zgodnie z wolą rządu ma zostać przejęta przez spółkę Orlen. (…)

Zgodnie z oficjalnym komunikatem grupy Lotos, z dniem 22 maja Patryk Demski przestanie być burmistrzem Pelplina, i obejmie funkcję wiceprezesa zarządu spółki.

– To, co się stało w Pelplinie jasno pokazuje, że PiS-owi nie zależy na samorządach, a tylko i wyłącznie na kasie – mówiła Pomaska. – Burmistrz Pelplina, co wynika z oświadczenia majątkowego, zarabiał do tej około 140 tys. zł. Jako wiceprezes Lotosu będzie zarabiał ok. 700 tys. Do tego może dojść ewentualna premia za udaną fuzję z Orlenem. Chyba nie przypadkowo propozycja dla burmistrza zbiegła się z decyzją o obniżeniu zarobków samorządowcom o 20 proc. Jak tłumaczą decyzję Patryka Demskiego jego współpracownicy z Pelplina? A tym, że jest to dobra okazja do sprawdzenia się w biznesie.

– Czy od osób które zostały obdarzone zaufaniem społecznym oczekujemy dobrego zarządzania na lokalnym poziomie, czy może oczekujemy, że będą dokonywały swoistego „skoku na kasę”, kiedy pojawi się lepsza oferta zarobkowa – dopytywała Pomaska. To samo pytanie, posłanka skierowała do kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast w zbliżających się wyborach, m.in. do Patryka Jakiego, a także Kacpra Płażyńskiego.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl