Agnieszka Pomaska

Lech Wałęsa: apeluję do wszystkich sił wolnościowych, byśmy poszli razem przeciw PiS
22 lutego 2018 r., napisany przez

Ważne jest, abyśmy wspólnie poszli do wyborów i odstawili tych ludzi, którzy niszczą Polskę, od władzy – powiedział dziś Lech Wałęsa podczas wspólnej konferencji prasowej z Grzegorzem Schetyną, Sławomirem Neumannem i Agnieszką Pomaską. Zaapelował też do Pawła Adamowicza, aby podporządkował się sugestiom partii ws. kandydowania na prezydenta Gdańska.

– Zażądałem od wszystkich sił wolnościowych, byśmy poszli razem przeciwko PiS – powiedział Lech Wałęsa. Grzegorz Schetyna zadeklarował, że PO jest otwarta na współpracę. – Apeluję szczególnie do PSL – powiedział Wałęsa.

– Rozmawiamy z Nowoczesną, jesteśmy otwarci na współpracę z PSL, także z lewicą – mówił Schetyna.

– Apeluję do mojego przyjaciela Adamowicza, aby podporządkował się decyzjom partii, która go wspierała. Niech nie robi rozłamu – powiedział Wałęsa. – Jako pierwszy mówiłem, że nie powinno być więcej niż dwie kadencje. Dwie kadencje i do domu – zaznaczył były prezydent.

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że kandydat na prezydenta Gdańska, wspierany przez PO, będzie kandydatem „koalicyjnym, wspólnym, akceptowanym powszechnie”. – Będziemy szukać kandydata, który będzie łączył i da szansę wygranej – stwierdził. – Decyzję podejmiemy na przełomie marca i kwietnia – powiedział.

źródło: wiadomosci.onet.pl

fot.: twitter.com/presidentwalesa