Agnieszka Pomaska

Bezpłatna komunikacja dla dzieci w Gdańsku. Ważna deklaracja PO
13 lutego 2018 r., napisany przez

„Rada powiatu pozytywnie opiniuje wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci do czasu ukończenia nauki w szkole podstawowej i gimnazjum” – to fragment uchwały, którą wczoraj przyjęli pomorscy politycy PO. – To wyraźny sygnał dla gdańskich radnych z naszej partii – mówi nam posłanka Agnieszka Pomaska. To właśnie w Gdańsku trwa teraz dyskusja na temat przyjęcia takiej ulgi.

– Chciałabym, aby już od 1 września dzieciaki w Gdańsku mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji. Gdańsk jest chyba ostatnim dużym miastem w Polsce, w którym takiej ulgi nie ma. A przykład Warszawy pokazuje, że pomysł bezpłatnej komunikacji się sprawdza. Miało być 12 mln zł mniej w budżecie, a okazało się, że wpływy były dużo większe. Część rodziców „przesiadła się” z aut do miejskiej komunikacji. W Gdańsku może być podobnie – mówi Onetowi Agnieszka Pomaska, gdańska posłanka PO.

Wczoraj gdańska Rada Powiatu PO przyjęła uchwałę, która popiera pomysł wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży.

Co ważne, w mieście jest już gotowy projekt obywatelskiej uchwały ws. wprowadzenia takiej właśnie ulgi. Jego inicjatorami byli członkowie Lepszego Gdańska, którzy w zeszłym roku zebrali pod swoim dokumentem ponad trzy tysiące podpisów gdańszczan.

Czytaj więcej

Zapoznaj się z pełną treścią uchwały

źródło: trojmiasto.onet.pl