Agnieszka Pomaska

Happening „Nie wyszliśmy z kapusty” przed sesją Rady Miasta Gdańska. Akcja w sprawie ulotek o antykoncepcji i seksie – „Zdrovve Love”
25 stycznia 2018 r., napisany przez

Koło Gdańsk Stowarzyszenia Młodzi Demokraci zorganizowało happening pod hasłem „Nie wyszliśmy z kapusty!”, który dotyczył oburzenia środowiska PiS na broszurę edukacyjną o antykoncepcji i seksie, sfinansowaną przez Urząd Miejski w Gdańsku. Ma ona trafić do uczniów szkół średnich w ramach programu „Zdrovve Love”.

Kilkanaście osób z główkami kapusty i broszurami w ręku pojawiło się przed siedzibą Rady Miasta Gdańska tuż przed rozpoczęciem czwartkowej sesji. Uczestnicy rozdawali budzące tak skrajne opinie broszury radnym, jednak nie wszyscy byli zainteresowani. Radna PiS Anna Kołakowska nie sięgnęła po tę publikację.

– Ta broszura nie zachęca młodych ludzi do uprawiania seksu. Jest elementem gdańskiego programu dotyczącego edukacji seksualnej – mówił Łukasz Bejm z Młodych Demokratów. – Nas nie przyniósł bocian, nie wyszliśmy z kapusty. Nie róbmy z seksu tematu tabu – dodał.

Czytaj więcej

źródło: www.dziennikbaltycki.pl