Agnieszka Pomaska

Twitter komentuje rekonstrukcję rządu. Nie brakuje złośliwych uwag
9 stycznia 2018 r., napisany przez

„Pełne zaskoczenie u prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma samodzielnego ministerstwa cyfryzacji” – tak była już minister cyfryzacji Anna Streżyńska skomentowała na Twitterze rekonstrukcję rządu Mateusza Morawieckiego.

W ramach rekonstrukcji z rządem pożegnali się minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister środowiska Jan Szyszko, szef MON Antoni Macierewicz, minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz szef MSZ Witold Waszczykowski.

Andrzej Adamczyk pozostał w rządzie jako minister infrastruktury. Ministrem środowiska został Henryk Kowalczyk, a Mariusz Błaszczak nowym szefem MON. Nowymi ministrami zostali: Jacek Czaputowicz (MSZ), Joachim Brudziński (MSWiA), Łukasz Szumowski (ministerstwo zdrowia), Jerzy Kwieciński (Inwestycje i Rozwoju), Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) oraz Teresa Czerwińska (Ministerstwo Finansów). (…)

Jednak emocje budzi nowy minister obrony narodowej. „Jeśli minister Błaszczak do spraw obronności będzie podchodził równie poważnie jak do walki z nienawiścią to jest się czego bać” – stwierdziła na Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.wp.pl