Agnieszka Pomaska

Udostępnił ,,Ucho Prezesa”, teraz stanie przed Komisją Dyscyplinarną! Czy żagański nauczyciel straci pracę za wpisy na Facebook’u?
4 kwietnia 2017 r., napisany przez

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Żagańskiego było gorąco jak nigdy dotąd. Głowy radnych rozgrzała m.in. sprawa zgłoszenia do Komisji Dyscyplinarnej wpisów na portalu społecznościowym, jakich dokonać miał Bartłomiej Woś – wuefista w żagańskim ZSTiL.

Sprawa wyszła na jaw za sprawą interpelacji, którą złożył radny Tomasz Kwarciński. „Powziąłem informację, że dyrektor placówki oświatowej podległej powiatowi, zgłosił jednego z nauczycieli do Komisji Dyscyplinarnej przy Wojewodzie. Temat jest o tyle bulwersujący, że dyrektor zrobić to miał na podstawie wpisów na prywatnym profilu w portalu społecznościowym. W dodatku wśród treści, o które oskarżany jest nauczyciel znajduje się m.in. jeden z odcinków „Ucha Prezesa”, a także rysunki broniące Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z powyższym zadaję pytanie: co dzieje się w naszym powiecie? Czy naprawdę zabrnęliśmy już w takie rejony absurdu, żeby zwalniać porządnych ludzi z pracy za „Ucho Prezesa”, serial satyryczny? Do czego to zmierza?!” – grzmiał radny.

Czytaj więcej

źródło: www.zagan.dlawas.info