Agnieszka Pomaska

20 lat konstytucji. Debata w ECS i wspólne zdjęcie na Długim Targu
31 marca 2017 r., napisany przez

20 lat temu – 2 kwietnia 1997 r. – Zgromadzenie Narodowe uchwaliło Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej. W rocznicowy weekend w Gdańsku zorganizowane zostaną dwa wydarzenia.

W sobotę 1 kwietnia o godz. 17 w ECS w Gdańsku, w sali wystaw czasowych na parterze, rozpocznie się debata „20 lat konstytucji. Jak nas chroni. Jak ją obronić”. Jej organizatorem jest prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Gośćmi będą konstytucjonaliści z Uniwersytetu Gdańskiego: prof. dr hab. Jerzy Zajadło, dr hab. Krzysztof Grajewski, prof. UG oraz dr hab. Piotr Uziębło, prof. UG. Debatę poprowadzą: Mikołaj Chrzan z „Gazety Wyborczej” i Lech Parell z gdansk.pl. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Link do strony wydarzenia na Facebooku

W niedzielę 2 kwietnia o godz. 12 na Długim Targu, przy fontannie Neptuna, marszałek województwa Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapraszają na „Wspólne zdjęcie Pomorzan i gdańszczan z konstytucją”.

Najpierw odbędzie się wspólne czytanie fragmentów konstytucji, później wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie z góry. Uczestnicy otrzymają także okolicznościowe wydanie konstytucji.

Link do strony wydarzenia na Facebooku

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl