Agnieszka Pomaska

Wizyta studyjna sejmowych podkomisji w Trójmieście
28 marca 2017 r., napisany przez

W dniach 27-28 marca br. odbyła się wizytacja sejmowej Podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz  Podkomisji stałej do spraw turystyki w Trójmieście.

W poniedziałkowe popołudnie Posłowie spotkali się gdańskim Ośrodku Kultury Morskiej z władzami samorządowymi województwa pomorskiego, Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Rozmowy dotyczyły tematu wykorzystania środków unijnych w turystyce w województwie pomorskim na przykładzie Trójmiasta. Następnie wizytowali Marinę na Żabim Kruku oraz Muzeum II Wojny Światowej.

We wtorek członkowie delegacji spotkali się w Sopocie z władzami samorządowymi Trójmiasta, z którymi rozmawiali na temat planów inwestycyjnych w turystyce w perspektywie finansowej 2014 – 2020, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w zakresie dróg rowerowych i szlaków kajakowych. Po spotkaniu Posłowie wizytowali przystań jachtową „Sopot Marina”, Operę Leśną oraz Hipodrom w Sopocie, a także Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

Obejrzyj materiał video