Agnieszka Pomaska

Uniwersytet Gdański świętuje 47 lat działalności. Uroczyste posiedzenie Senatu
20 marca 2017 r., napisany przez

Uniwersytet Gdański kończy dziś 47 lat. – Święto uczelni obchodzimy co roku 20 marca, w dniu powołania Uniwersytetu Gdańskiego, który powstał w 1970 roku z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku – przypomina rektor UG prof. Jerzy Gwizdała. W poniedziałek w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UG.

Ostatnie lata były bardzo owocne dla uniwersytetu i ważne z punktu widzenia jego rozwoju. Dzięki wsparciu z unijnych funduszy i zaangażowaniu wielu osób – społeczności UG, władz lokalnych i państwowych – udało się wybudować w Gdańsku Oliwie jeden z najnowocześniejszych uniwersyteckich kampusów. Nie zaniedbujemy jednak pozostałych kampusów, w Sopocie i Gdyni, a także naszych stacji badawczych. Cały czas rozbudowujemy flagową jednostkę UG – Stację Morską UG w Helu – mówi rektor.

Warto podkreślić, że uczelnia ma w planie rozbudowę Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki o nowy budynek Instytutu Informatyki oraz utworzenie Laboratorium Symulacji Nagrań Telewizyjnych i Dokumentacji Filmowej, a także budowę Centrum Sportowego UG.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot.: Szymon Szewczyk