Agnieszka Pomaska

Politycy PO przeciw likwidacji Muzeum II Wojny Światowej. Protest w Gdańsku
29 stycznia 2017 r., napisany przez

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, prezydent Gdańska i europoseł PO zaapelowali w niedzielę do szefa resortu kultury o rezygnację z planów połączenia muzeów Westerplatte i II Wojny Światowej. Władze miasta, które ofiarowało grunty pod placówkę przekonują, że sprawa może skończyć się w sądzie.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w praktyce oznaczający zielone światło dla deklarowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chęci połączenia muzeów Westerplatte i II Wojny Światowej,związane z niemal pewnymi zmianami w kierownictwie tej drugiej instytucji oraz kształcie wystawy zmobilizowało trójmiejskich polityków PO do wspólnego protestu przed siedzibą tej drugiej instytucji.

– My dzisiaj przygotowaliśmy jako Platforma Obywatelska i stowarzyszenie Młodzi Demokraci taki apel do ministra [kultury i dziedzictwa narodowego, Piotra – dop. red.] Glińskiego o zachowanie muzeum w tym kształcie, o nie niszczenie tego dorobku, który obok państwo mogą obserwować – przekonywała w rozmowie z dziennikarzami poseł Agnieszka Pomaska (PO). – Myślę, że my obywatele możemy wspólnymi siłami to muzeum uratować – zaznaczyła proponując wysyłanie kartek ze słowami protestu do szefa resortu kultury.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl