Agnieszka Pomaska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25.
16 stycznia 2017 r., napisany przez

– Ponad 62 miliony, liczenie dopiero zaczniemy! Krzychu się złapał za głowę! – wykrzykiwał po północy Jurek Owsiak, patrząc na rzecznika sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztofa Dobiesa. Niedzielny, 25. finał połączony z setkami imprez w Polsce i wielu innych miejscach świata, zakończył się zebraniem rekordowej kwoty.

– Kochamy was, zrobiliśmy coś niesamowitego – pozdrawiał uczestników finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy przez całą niedzielę wspierali datkami fundację zbierającą pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów, Owsiak. – Tacy jesteśmy, uwierzcie w to, tacy jesteśmy naprawdę – krzyczał do roztańczonego i pełnego energii tłumu ludzi w głównym sztabie Orkiestry.

W tegorocznym Finale WOŚP – „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” – uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym aż 56 zagranicznych. 25. Finał, jak oceniła policja, przebiegł spokojnie. Nie odnotowano poważniejszych incydentów.

W Gdańsku wraz z grupą Młodych Demokratów kwestowała Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

źródło: tvn24.pl