Agnieszka Pomaska

„Informacje, które ujawnił wczoraj Macierewicz o modernizacji armii były farsą”
1 grudnia 2016 r., napisany przez

W czwartek, 1 grudnia, w gmachu Sejmu odbył się briefing prasowy Agnieszki Pomaskiej, Sławomira Nitrasa oraz Cezarego Tomczyka. Posłowie PO zapowiedzieli wniosek o utajnione obrady SKON, tak by minister Macierewicz mógł ujawnić swoje źródła ws. Mistrali. To reakcja na odpowiedź MON na interpelację posłów PO w tej sprawie, w której Ministerstwo zadeklarowało, że Macierewicz miał informacje o sprzedaży mistrali Rosji przez Egipt z „niejawnych źródeł”. 

Antoni Macierewicz niszczy wiarygodność Polski. To sytuacja wyjątkowo niebezpieczna i wymaga reakcji rządu. – mówił Sławomir Nitras o sprawie mistrali.

– Wczoraj odbyło się utajnione posiedzenie komisji Obrony Narodowej ws. modernizacji polskiej armii. I muszę powiedzieć, że jestem wstrząśnięty. Bo wszelkiego rodzaju dywagacje, jak ma wyglądać polska armia ze strony Macierewicza okazały się farsą. Opinia publiczna powinna żądać tego, jak wyglądają te szczegóły. Wiedza, którą wyniosłem z tego posiedzenia jest dla mnie porażająca. To co zaprezentował wczoraj minister obrony narodowej było farsą. Opinia publiczna powinna żądać ujawnienia tych danych, które są możliwe czyli np. informacji o przetargach – dodał Cezary Tomczyk.

Obejrzyj materiał video

źródło: 300polityka.pl

fot.:300polityka.pl