Agnieszka Pomaska

Wybrano wykonawcę budowy mostu w Sobieszewie
22 sierpnia 2016 r., napisany przez

Jeśli oferenci nie zgłoszą odwołania, wówczas umowa na zbudowanie mostu w Sobieszewie podpisana zostanie z konsorcjum firm Metrostav i Vistal. Zaproponowana przez nie cena jest aż 14 mln zł niższa od szacunków miasta.

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska wybrała wykonawcę nowego mostu zwodzonego w Gdańsku Sobieszewie. Spośród wszystkich sześciu firm, wybrano ofertę najtańszą i z najdłuższym okresem gwarancji – to konsorcjum firm Metrostav (czeska firma budująca fragment drogi S7 Gdańsk – Elbląg) i Vistal z Gdyni. Miasto koszt budowy mostu oszacowało na 71 mln. Tymczasem propozycja oferenta zamknęła się w kwocie 57,11 mln zł przy okresie gwarancji przedłużonym z 36 do 60 miesięcy.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec 2017 r., a w I kwartale 2018 r. będzie trwała procedura odbioru inwestycji.

Most będzie miał 173 m długości, ze skrzydłami – 181,5 m. Oba przęsła będą otwierały się w dwie minuty. Inwestycja obejmie też m.in. budowę odcinka drogi o długości 900 m, budynku obsługi mostu, ciągów dla pieszych i rowerzystów, przystanków komunikacji zbiorowej i miejsc postojowych. Przebudowane zostanie istniejące skrzyżowania ulic Nadwiślańskiej – Turystycznej i DW 501; skrzyżowania ulic Sobieszewskiej – Łąkowej – Piaskowej. Zmodernizowane będą ulice dojazdowe, umocnione zostaną też brzegi Martwej Wisły.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

fot.: Materiały prasowe trojmiasto.wyborcza.pl