Agnieszka Pomaska

Będzie remont al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu
17 czerwca 2016 r., napisany przez

Władze Gdańska chcą wykorzystać miesiące letnie i wyremontować część al. Grunwaldzkiej. Prace mają zakończyć się dzień przed pierwszym dzwonkiem szkolnym. Będzie też remont al. Jana Pawła II i ul. Kołobrzeskiej.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na przebudowę dwóch fragmentów al. Grunwaldzkiej – a konkretnie nitki w kierunku Sopotu. Pierwszy odcinek, który przejdzie gruntowną przebudowę, ciągnie się od ul. Klonowej do wysokości biurowca Office Island. Kolejny fragment zaczyna się na wysokości ul. Kościuszki i kończy przy ul. Braci Lewoniewskich.

– Chcemy maksymalnie wykorzystać okres wakacyjny na tego typu przebudowy, które w naszej ocenie są już potrzebne. Dlatego prace zamierzamy zakończyć na głównej arterii do końca sierpnia – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor DRMG.

Przedsięwzięcie będzie prowadzone etapami, by nie tamować ruchu na głównej arterii. Roboty będą wykonywane osobno na poszczególnych pasach ruchu. W ramach inwestycji w pierwszej kolejności jezdnia zostanie sfrezowana, a przy niej zostaną wymienione krawężniki. Tam, gdzie to będzie niezbędne, droga zostanie przebudowana. Całość zakończy się wjechaniem rozściełacza do asfaltu i wymalowaniem pasów.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.pl

fot.: Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl