Agnieszka Pomaska

Konferencja „Innowacyjna Europa” w Gdańsku
27 października 2015 r., napisany przez

W dniach 27-28 października 2015 Koalicja na rzecz Polskich Innowacji organizuje konferencję Innowacyjna Europa.

To już druga edycja wydarzenia, które jest okazją do dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami rozwojowymi dla ekosystemu innowacji w Polsce i regionie oraz miejscem spotkania polskich liderów zmian z ich globalnymi odpowiednikami. Inauguracyjna edycja konferencji we wrześniu 2014 zgromadziła ponad dwustu innowatorów, przedsiębiorców i akademików, w tym m.in. Julie Meyer, Dipanjana Nag oraz Arno Basedowa. Jak relacjonował Forbes z wydarzenia: „Jeśli chcemy optymistycznie patrzeć na przyszłość Europy, patrzmy na Polskę – to Polacy mają to co Darwin uważał za szczególną zaletę – umiejętność adaptacji”.

Program tegorocznej konferencji analizuje regionalne trendy i wyzwania legislacyjne, jak również konfrontuje uczestników z globalnymi wizjonerami, reprezentujacymi wszystkie branże ekosystemu innowacji. Oprócz wykładów i paneli dyskusyjnych zaplanowane są praktyczne warsztaty oraz prezentacje wschodzących naukowców i założycieli start-upów.

Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku – nowoczesnym obiekcie konferencyjnym, zlokalizowanym na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej.

źródło: ie2015.pl