Agnieszka Pomaska

Bronisław Komorowski oficjalnie rozpoczął kampanię prezydencką
7 marca 2015 r., napisany przez

W dniu 7 marca, Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska uczestniczyła w konwencji wyborczej kandydata na Prezydenta – Bronisława Komorowskiego.

Wśród licznie zgromadzonych na konwencji w warszawskiej Hali Expo byli m.in. premier Ewa Kopacz, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, szef MSZ Grzegorz Schetyna, b. szef MSZ Władysław Bartoszewski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

„Wybierz zgodę i bezpieczeństwo” – to hasło wyborcze Bronisława Komorowskiego, zaprezentowane na sobotniej konwencji w Warszawie. Prezydent zapowiedział m.in. program dla rolnictwa i młodych, ulgi dla innowacyjnych firm oraz zmiany w Kodeksie pracy dla młodych rodziców.

W swoim wystąpieniu na konwencji wyborczej Komorowski przekonywał, że bezpieczeństwo jest fundamentem demokratycznego ładu i celem nowoczesnego państwa. A nasze bezpieczeństwo – zdaniem prezydenta – zależy od: sprawnego państwa, stawiającego na rozwój gospodarczy, stabilnych sojuszy i sprawności armii.

Po konwencji prezydent Komorowski rozpoczął dwutygodniowy objazd „bronkobusem” po Polsce. W pierwszej kolejności udał się na spotkania z wyborcami w Piasecznie pod Warszawą oraz w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Na niedzielę z kolei zaplanowano wizyty prezydenta w Nowym Targu i Krakowie (woj. małopolskie).

źródło: PAP/wp.pl/onet.pl