Agnieszka Pomaska

Spotkanie z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego
5 lutego 2015 r., napisany przez

W Sejmie odbyło się wczoraj noworoczne spotkanie marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego. W spotkaniu wzięli też udział m.in. wicemarszałkowie Sejmu: Eugeniusz Grzeszczak, Marek Kuchciński i Jerzy Wenderlich oraz Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska.

Marszałek Sejmu złożył przedstawicielom korpusu dyplomatycznego życzenia pomyślności oraz satysfakcji z pełnionej misji. Zwrócił też uwagę m.in. na wyzwania stojące przed wspólnotą międzynarodową w 2015 r. Podkreślił też rolę Sejmu w realizacji polityki zagranicznej i umacnianiu pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Zaznaczył, że działalność międzynarodowa przedstawicieli Sejmu jest widoczna m.in. w pracy członków Prezydium, komisji sejmowych oraz grup bilateralnych działających na forum Unii Europejskiej, we współpracy regionalnej i w ramach organizacji międzynarodowych.

W spotkaniu wziął udział dziekan korpusu dyplomatycznego abp  Celestino Migliore.  Nuncjusz apostolski w Polsce złożył marszałkowi Radosławowi Sikorskiemu, członkom Prezydium Sejmu i wszystkim przedstawicielom Izby serdeczne życzenia noworoczne.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Chłopięcego Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego.

fot. Paweł Kula
źródło: sejm.gov.pl