Agnieszka Pomaska

„Ta ustawa to nasz wspólny prezent dla wszystkich rodzin”
22 grudnia 2014 r., napisany przez

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek ustawę o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia członków rodzin wielodzietnych do zniżek i ulg. To dobre, ważne dla rodzin i dla Polski rozwiązanie – powiedział prezydent.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uchwalenia ustawy. Jak ocenił, wprowadzenie Karty Dużej Rodziny w drodze ustawy jest „swoistym zwieńczeniem systemu, który powstawał i powstaje nadal w ramach samorządów”. Prezydent dziękował m.in. inicjatorom i pomysłodawcom, premier Ewie Kopacz i ministrowi pracy i polityki społecznej Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi oraz pracodawcom.

– Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem nadal będziemy działali na rzecz tego, by Karta Dużej Rodziny nie była dziełem zamkniętym z chwilą złożenia podpisu prezydenckiego, tylko, żebyśmy się nastawili na to, że będziemy się starali ją dalej rozbudowywać- powiedział.

Prezydent ocenił, że karta jest konkretną formą pomocy ułatwiającą funkcjonowanie dużym rodzinom, „gwiazdkowym prezentem”. – Czas jest świąteczny, wiec można chyba ten moment i tę ustawę uznać trochę za nasz wspólny prezent złożony pod choinkę wszystkim rodzinom – dodał.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo tutaj.

źródło: prezydent.pl
fot. rodzina.gov.pl