Agnieszka Pomaska

Wyniki konkursu plastycznego „Czym dla Ciebie jest Unia Europejska?”
10 października 2014 r., napisany przez

Przez cały wrzesień trwał konkurs plastyczny „Czym dla Ciebie jest Unia Europejska?”, który zorganizowała Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

Inicjatywa była skierowana do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, mieszczących się w następujących powiatach: gdańskim, kwidzyńskim, malborskim, nowodworskim, starogardzkim, sztumskim tczewskim, a także miastach na prawach powiatu: Gdańsku i Sopocie.

Na Konkurs nadesłano ponad 260 przepięknych, kolorowych prac – ich galeria jest dostępna TUTAJ. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięskie szkoły:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 im. dra Władysława Gębika w Kwidzynie

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 92 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gdańsku

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w Konkursie! Nagrody już wkrótce zostaną przekazane poszczególnym placówkom. Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

W imieniu Pani Poseł Agnieszki Pomaskiej dziękujemy także gronu pedagogicznemu i rodzicom za zaangażowanie w ten projekt mający na celu zachęcenie uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej, a także skierowania uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w ich otoczeniu od czasu akcesji Polski do UE.

fot. polskawue.gov.pl