Agnieszka Pomaska

„Do budowy elektrowni atomowej trzeba przekonywać starsze pokolenia”
3 listopada 2009 r., napisany przez

Nie ma już wątpliwości – w Polsce będzie wykorzystywana energia jądrowa. Rząd zdecydowany jest na budowę elektrowni atomowej.

Nie ma jednak pewności, gdzie i kiedy pierwsza powstanie i czy to się na pewno opłaci. Na takie pytania szukano odpowiedzi w poniedziałek podczas spotkania z parlamentarzystami, poświęconego zaopatrzeniu województwa pomorskiego w energię elektryczną.

Od wiosny Pomorze intensywnie przygotowuje się do budowy elektrowni atomowej. W tym celu marszałek województwa powołał specjalny zespół, którym kieruje Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
– Teren pod budowę elektrowni jest już przygotowany – nad Jeziorem Żanowieckim – zapewnia prezes Kamińska.

(…)

Zdaniem poseł Izabeli Jarugi-Nowackiej trzeba też pamiętać o przeprowadzeniu referendum, by ludzie się wypowiedzieli, czy naprawdę chcą mieć elektrownię atomową w pobliżu. Przede wszystkim trzeba zacząć akcję uświadamiania. Przekonywać trzeba starsze pokolenie, bo według poseł Agnieszki Pomaski, spośród młodszych zdecydowana większość jest „za”. Oni też są gotowi aktywne uczestniczyć w akcji uświadamiania społeczeństwa. Elementem tego procesu będzie spotkanie, które Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna organizuje 25 listopada w Gniewinie.

Źródło:
Kazimierz Netka
Dziennik Bałtycki Polska The Times
http://polskatimes.pl/dziennikbaltycki/fakty24/181083,elektrownia-atomowa-ma-stanac-w-polnocnej-polsce,id,t.html