Agnieszka Pomaska

Spotkanie Młodych Posłów z Europy w ramach Europejskiej Partii Ludowej
2 listopada 2009 r., napisany przez

W dniach 29-31 października 2009 roku w Porto odbyło się spotkanie młodych Posłów z Europejskiej Partii Ludowej – EPP. Spośród 30 uczestników aż 6 było z Polski i stanowiliśmy zdecydowanie najsilniejszą reprezentację.

Głównym tematem spotkania była współpraca parlamentów w Europie po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego oraz sytuacja finansowa w Europie. W Porto ugościł nas sam Burmistrz, Rui Rio, który zapewnił także dobrą pogodę;)

Dyskusje w ramach tematyki wyjazdu mieliśmy okazję prowadzić między innymi z Januszem Lewandowskim – kandydatem na Komisarza z Polski, Valdisem Dombrovskisem – premierem Łotwy czy Paulo Rangelem – Eurodeputowanym i wiceprzewodniczącym grupy EPP w Parlamencie Europejskim. Koordynatorem spotkania był Eurodeputowany Andreas Schwab.

Kolejne spotkanie już za rok. A w międzyczasie mamy nadzieję wykorzystywać w naszej pracy kontakty i doświadczenie innych posłów z europejskich parlamentów, których udało nam się poznać w Porto. Facebook wydaje się w tym nieocenionym narzędziem:)