Agnieszka Pomaska

Klub Młodego Gdańszczanina
20 listopada 2007 r., napisany przez

XV GimnazjumW poniedziałek na zaproszenie Klubu Młodego Gdańszczanina działającego w ZSO nr 1 na Żabiance wzięłam udział w spotkaniu z uczniami Liceum nr XII i Gimnazjum nr XV. Młodzi uczestnicy spotkania byli zainteresowani zadaniami stojącymi przed radnymi, aleXV Gimnazjum uczniowie nie unikali pytań dotyczących spraw lokalnych. Szczególnie interesowały ich inwestycje sportowe w mieście oraz funkcjonowanie komunikacji miejskiej, w tym ostatnie spory dotyczące cen biletów. Później przyszedł czas na bardziej prywatne pytania- o najmilsze wspomnienia z dzieciństwa, czy o ulubiony przedmiot szkolny:) Muszę przyznać, że uczniowie byli świetnie przygotowani i kilka razy zaskoczyli mnie wiedzą na temat życia miasta a także..mojego własnego życiorysu:) Mam nadzieję, że spotkamy się niedługo ponownie, w budynku Rady i jeszcze szczegółowiej porozmawiamy o funkcjonowaniu władz Miasta Gdańska.

Podczas spotkania towarzyszył mi Maciej Jamróz, członek Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, który wykonał załączone tutaj zdjęcia.

XV Gimnazjum spotkanieKlub Młodego Gdańszczanina prowadzą panie: Agnieszka Kościelska i Barbara Skawroń. Uczniom i nauczycielom życzę powodzenia w dalszej działalności Klubu!:)