Agnieszka Pomaska

„Uniknięcie przez nasz kraj kryzysu pozwoliło na osiągnięcie sukcesu w negocjacjach budżetowych”
20 listopada 2013 r., napisany przez

W dniu 19 listopada, przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska była gościem Programu 3 Polskiego Radia. Tematem rozmowy był nowo uchwalony budżet unijny.

Mimo cięć, Polska otrzymała bardzo dużo z unijnego budżetu – uważa Agnieszka Pomaska. Jej zdaniem jest to zasługa dobrych negocjatorów, przede wszystkim – jak twierdzi – premiera Donalda Tuska. – Ostatnie siedem lat Polska wykorzystała bardzo dobrze. Politycy z różnych krajów stawiali nas za wzór, jeśli chodzi o wydawanie unijnych pieniędzy.

Jak utrzymuje posłanka PO, nasz kraj – jako jedyny w Unii Europejskiej uniknął kryzysu. – To pozwoliło osiągnąć sukces w negocjacjach budżetowych – dodaje Pomaska. – Ten sukces to wynegocjowanie, w przeliczeniu na złotówki, ponad 300 miliardów dla Polski jakie znalazły się w funduszu spójności. Przyznaje, że otrzymaliśmy nieco mniej na rolnictwo, ale – jak twierdzi – pieniądze te na wieś powrócą w postaci inwestycji prorozwojowych. Te pieniądze z polityki spójności będą również przeznaczane na modernizację polskiego rolnictwa.

źródło: polskieradio.pl