Agnieszka Pomaska

Święto Lasu 2013
22 kwietnia 2013 r., napisany przez

W dniu 22 kwietnia, posłanka Agnieszka Pomaska uczestniczyła w regionalnych obchodach Ogólnopolskiego Święta Lasu, które miały miejsce w Straszynie.

W tym rok wydarzenie zyskało wyjątkową, historyczną formułę. Honorowy Patronat nad nimi objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nawiązując tym samym do przedwojennej tradycji patronatu Ignacego Mościckiego z 1933 roku. Dodatkowo uroczystości centralne zaplanowane zostały na kwiecień, w którym to miesiącu, miały miejsce przedwojenne obchody Święta Lasu.

W tym roku uroczystości centralne odbyły się w Niepołomicach 20 kwietnia 2013 r., a regionalne obchody na terenie całego kraju – od 22 kwietnia do 5 maja 2013 roku.

Uczestnikami centralnych obchodów będą parlamentarzyści, władze lokalne, instytucje współpracujące z LP w tym reprezentanci przemysłu drzewnego, przedsiębiorcy leśni, przedstawiciele świata nauki i kombatanci, pozarządowe organizacje środowiskowe i ekologiczne, kombatanci, pracownicy Lasów Państwowych oraz dzieci i młodzież z wybranych szkół.

źródło: www.lasy.gov.pl
autor: Sergiusz Sachno